Tekvica SM FIKOLISTA 4031

FÍKOLISTÁ (Cucurbita ficifolia C. Bouché) je tekvica používaná k vrúbľovaniu, podnož pre uhorky a melóny. Má dobrú afinitu s väčšinou pestovaných odrôd. Bohatý koreňový systém odolný voči pôdnym patogénom zaisťuje bujný rast vrúbľovanej rastliny a vysokú plodnosť.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,44 €

1,73 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 031973

Výrobca: SEMO

Vlastnosti odrody:
FÍKOLISTÁ (Cucurbita ficifolia C. Bouché) je tekvica používaná k vrúbľovaniu, podnož pre uhorky a melóny. Má dobrú afinitu s väčšinou pestovaných odrôd. Bohatý koreňový systém odolný voči pôdnym patogénom zaisťuje bujný rast vrúbľovanej rastliny a vysokú plodnosť. Semienka tekvice vysievame do koreňáčov asi dva dni pred výsevom uhoriek. Vrúbľujeme do boku alebo do rozštepu v štádiu klíčnych lístkov, zaviažeme lykom alebo oloveným plieškom. Rastliny udržujeme niekoľko dní pri vysokej vzdušnej vlhkosti. Po prijatí vrúbľu odrežeme vegetačný vrchol tekvice s klíčnymi listami.


Pestovanie:
Tekviciam sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možností ich zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnější je priamy výsev v polke mája. HTS 105 - 145 g. 1 g osiva obsahuje 4 - 8 semien.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo