Zemiak ANTONIA 5kg

Sezónny tovar

Stredne skorá špičková šalátová odroda zemiakov. Antonia má veľmi vysoký podiel stredne veľkých hľúz oválneho tvaru, svetlú šupku a žltú farbu dužiny. Vysoká kvalita a príjemná chuť. Veľmi vhodná na pranie a balenie ako aj na dlhodobé skladovanie. Táto odroda je mierne náchylná na Metribuzín, preto je postemergentná aplikácia herbicídov nevhodná. Varný typ A – B.

Hodnotenie produktu: 3.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

4,87 €

5,36 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 038314

Odroda ANTONIA je novinkou medzi šalátovými zemiakmi. Vyznačuje sa lahonou chuťou, vysokou výnostnosťou, dlhou dobou skladovateľnostiaž do neskorej jari, tým spĺňa požiadavky pre balenie i dobré obchodovanie. Hľúzy sú guľato oválne, so žltou šupkou s plytkými očkami a žltou dužinou. Antonia uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Je vďačná za harmonické hnojenie. Je odolná voči háďatku Ro1 a Ro4, odolná voči chrastavitosti, striebristosti, černaniu a mechanicjému poškodeniu. Vzhľadom k vyššiemu nasadeniu hľúz pod kopcom, doporučujeme spon v riadku 32 až 34 cm. Antónia má výrazné obdobie kľudu. Doporučujeme preto pred zahájením naklíčenia prebudiť teplotným šokom. V zásade by sa rastliny mali pred sadením minimálne nechať narašiť, poprípade predklíčiť - tak sa zaistí rovnomerné vschádzanie. Antónia je vďačná za harmonické hnojenie. Celková doporučená dávka dusíka je160 kg/ha. Antónia je kvalitný šalátový zemiak lahodnej chuti, ktorý presvedčí tiež vysokým podielom tržných hľúz.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Zemiak COLETTE 5kg

  Sezónny tovar

  Zemiak COLETTE 5kg

  Veľmi skorá stolová odroda, ktorá vyniká pekným dlho oválnym a...

  Skladové číslo: 038212
  Dostupnosť: Vypredané

  5,36 € s DPH

 • Síran draselný 2,5kg FORESTINA

  Minerálne granulované hnojivo na jesenné alebo skoré jarné hnojenie.

  Skladové číslo: 021286
  Dostupnosť: Skladom

  7,61 € s DPH

 • Ch-Kuprikol 50 50g

  Záhradkárom dobre známy meďnatý prípravok na ochranu rôznych...

  Skladové číslo: 022067
  Dostupnosť: Vypredané

  2,27 € s DPH

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo