Petržlen SM HANÁCKY 3001

Odroda určená na jesenný zber bez vňate, veľmi vhodná na skladovanie. Koreň je stredne dlhý, kužeľovitý. Výsev III-IV, zber X-XI.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,56 €

0,67 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 30093

Výrobca: SEMO

Odroda určená na jesenný zber bez vňate, veľmi vhodná na skladovanie. Koreň je stredne dlhý, kužeľovitý. Výsev III-IV, zber X-XI.

Petržel zahradní: HANÁCKÁ - kořenová (Petroselinum crispum (Miller)Nyman ex A..W.Hill/Petržlen záhradný)
Odroda určená na jesenný zber bez vňate, vhodná na priame spracovanie aj skladovanie. Koreň je stredne dlhý, kužeľovitý, povrch krémovo biely, dreň pevná a krehká, biela a aromatická. Skladovateľnosť je veľmi dobrá. Odroda je vhodná pre stredne ťažké až ľahšie pôdy, na ktorých nedochádza k vetveniu koreňov. Odroda je vcelku odolná voči hrdzavosti koreňových hláv a voči skládkovým chorobám. Vegetačná doba 180 - 200 dní.

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahšiu, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na hrobčekoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobovanie vlahou najmä v priebehu vzchádzania a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho prísušku často veľmi špatne klíči. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár, 1,5 - 5 g na m2.

Hnojenie:

N 90 kg N / ha
P 70 kg P2O5 / ha
K 120 kg K 2O / ha

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo