Uhorka SM NORA F1 2303

Uhorka je plodinou prvej trate. Vyžaduje záhrevné, hlinité, humózne pôdy. Vzhľadom na slabší koreňový systém je náročná na dostatok prístupných živín a vyrovnaný vlahový režim. Behom vegetácie udržiavame porast v čistom nezaburinenom stave plečkovaním a okopávaním.

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033385

Výrobca: SEMO

Okurka nakládačka: NORA F1 (Cucumis sativus L./Uhorka nakládačka)
Hybrid s prevažne samičím kvetenstvom. Má veľmi kvalitné pomaly prerastajúce a málo deformujúce plody s bielymi hrubými ostňami a tupým koncom. Vzhľadom na bujný rast a bohatý koreňový systém dobre znáša aj menej priaznivé klimatické podmienky a intenzívne sa regeneruje. Je rezistentný voči černi uhorkovej a CMV.

Uhorka je plodinou prvej trate. Vyžaduje záhrevné, hlinité, humózne pôdy. Vzhľadom na slabší koreňový systém je náročná na dostatok prístupných živín a vyrovnaný vlahový režim. Behom vegetácie udržiavame porast v čistom nezaburinenom stave plečkovaním a okopávaním. V prípade sucha zavlažujeme, radšej väčšie dávky vody menej často. Aj napriek výraznej poľnej rezistencii je behom vegetácie dôležitá chemická ochrana proti plesni uhorkovej. Z hľadiska komplexnej ochrany majú význam všetky opatrenia, ktoré zabraňujú ovlhčeniu alebo skracujú dobu ovlhčenia listu (vetranie, racionálna závlaha, vertikálne vedenie) a využívajú tolerantných odrôd, spolu s rozumnou chemickou ochranou.

Výsev robíme od polovice apríla do 10. mája. V prípade skorých výsevov na pole je možné použiť netkané textílie, ktorými môžu byť uhorky prikryté až do doby začiatku kvitnutia.
Vysievame 2,0 - 2,5 kg osiva na hektár, čo zodpovedá približne 70.000 - 100.000 rastlín na hektár.

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo