Uhorka SM LIVIE F1 SM 2411

Geneticky nehorký hybrid vhodný pre pestovanie pod fóliou. Plody sú veľké, stredne zelené. Vegetačná doba do prvého zberu je 73 dní. Výsev: II-IV a VI, výsadba: III-V a VII.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 033702

Výrobca: SEMO

Geneticky nehorký hybrid vhodný pre pestovanie pod fóliou. Plody sú veľké, stredne zelené. Vegetačná doba do prvého zberu je 73 dní. Výsev: II-IV a VI, výsadba: III-V a VII.

Okurka salátová: LIVIE F1 (Cucumis sativus/Uhorka šalátová)
Geneticky nehorký hybrid vhodný pre pestovanie pod fóliou. Plody sú veľké, valcovité, stredne zelené. Má pevnú šupku, pri skorom zbere znáša krátkodobé skladovanie. Netrpí deformáciami. Plod váži priemerne 450 - 550 g. Vegetačná doba do prvého zberu je 73 dní, celkom 130 dní. Z 10 m2 je možné zozbierať 150 - 200 kg plodov. Odporúčame pre včasné jarné prirýchľovanie, je vhodná aj pre výsev v polovici júna so zberom v auguste - septembri. Vňať raste bujne a kvitne prevažne samičími kvetmi. Nie je partenokarpická a preto vyžaduje prítomnosť opeľovačov.

Uhorka je plodinou prvej trate. Vyžaduje záhrevné, hlinité, humózne pôdy. Vzhľadom k slabšiemu koreňovému systému je náročná na dostatok prístupných živín a vyrovnaný vlahový režim.
Vhodná predplodina je hrach, cibuľa, pór, fazuľa, repa, hlúboviny, cukrová repa a ďatelinotrávne miešanky. Nevhodné sú zemiaky a jahody. Pozor na rezíduá z herbicídov, obzvlášť triazíny a chlorsulfurony.
Výsev robíme od polovice apríla do 10. mája. V prípade včasných výsevov na pole je možné použitie netkanej textílie, ktorou môžu byť uhorky prikryté až do doby začiatku kvitnutia.
Vysievame 2,0 - 2,5 kg osiva na hektár, čo zodpovedá približne 70.000 - 100.000 rastlín na hektár.
Predpestovanie rastlín je možné. Na predpestovanie sadby počítajme 3-4 týždne pred požadovaným termínom výsadby. V skleníku udržujeme stálu teplotu vzduchu a zaisťujeme vetranie. Výsadbu na záhon robíme v polovici mája.
Behom vegetácie udržiavame porast v čistom stave bez burín plečkovaním a okopávkou. V prípade sucha zavlažujeme, radšej väčšie dávky vody menej často.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo