Uhorka SM LINDA F1 MIX 2402

Veľmi kvalitný neskorý hybrid pre poľné pestovanie, je vhodná aj pre neskoré výsevy, plody sú tmavozelené, nehorké. Vegetačná doba je 83 dní.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 031840

Výrobca: SEMO

Uhorka šalátová: LINDA F1 MIX (Cucumis sativus/Uhorka šalátová)
Veľmi kvalitný, stredne neskorý hybrid pre poľné pestovanie. Má bujný vzrast. Plody sú menšie, sýto tmavozelené, štíhle, takmer bez krčku, len zriedka sa deformujú, geneticky nehorké. Vyniká výborným zdravotným stavom, vitalitou, výraznou chladuvzdornosťou a schopnosťou regenerácie. Je vhodná aj pre neskoršie výsevy. Kvitne len samičími kvetmi, preto je nutné do osiva pridávať opeľovače (MIX). Je rezistentná voči CMV a černi uhorkovej, netrpí múčnatkou. Vegetačná doba je 83 dní, celková doba kultúry až 130 - 140 dní. Z 10 m2 sa dá zozbierať na poli 45 - 50 kg, vo fóliovníku 140 - 150 kg.

Uhorka je plodinou prvej trate. Vyžaduje záhrevné, hlinité, humózne pôdy. Vzhľadom k slabšiemu koreňovému systému je náročná na dostatok prístupných živín a vyrovnaný vlahový režim.
Vhodná predplodina je hrach, cibuľa, pór, fazuľa, repa, hlúboviny, cukrovka a ďatelinotrávne miešanky. Nevhodné sú zemiaky a jahody. Pozor na rezíduá z herbicídov, obzvlášť triazíny a chlorsulfurony.
Výsev robíme od polovice apríla do 10. mája. V prípade včasných výsevov na pole je možné použiť netkané textílie, ktorými môžu byť uhorky prikryté až do doby začiatku kvitnutia.
Vysievame 2,0 - 2,5 kg osiva na hektár, čo zodpovedá približne 70.000 - 100.000 rastlinám na hektár.
Predpestovanie rastlín je možné. Na predpestovanie sadby počítajme 3-4 týždne pred požadovaným termínom výsadby. V skleníku udržiavame stálu teplotu vzduchu a zaisťujeme vetranie. Výsadbu na záhon robíme v polovici mája.
Behom vegetácie udržiavame porast v čistom stave bez burín plečkovaním a okopávkou. V prípade sucha zavlažujeme, radšej väčšie dávky vody menej často.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo