Rebarbora SM VICTORIA 4931

Viacročná rastlina, zelenej až červenej farby, nie je náročná na podnebie ani polohu. Na stanovisku vydrží až 10 rokov. Zber začína v treťom roku .

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033334

Výrobca: SEMO

Rebarbora: HOLSTEINER BLUT (LIDER) (Rheum rhabarbarum L./Rebarbora)
Z dôvodu nedostatku kvalitného osiva odrody HOLSTEINER BLUT je do sáčkov ako náhrada aktuálne balené osivo podobnej odrody LIDER. Ďakujeme za pochopenie.

Hnojenie maštaľný hnoj 6 kg/m2
HTS 13-15g / 1 000 semien
Viacročná rastlina. Na jar vyrastajú dlanité listy, sú dlho-stopkaté (až 0,4 m), zelenej až červenej farby. Rebarbora nie je náročná na podnebie ani polohu. Najlepšie sa jej darí v stredne ťažkých pôdach, hlbokých, bohatých na vápnik. Raší skoro a preto jej vyhovuje teplá, chránená poloha. Na stanovisku vydrží až 10 rokov.
Pred výsadbou na jeseň pôdu hlboko skypríme a zapravíme maštaľný hnoj v dávke 6 kg/m2. Pozemok pred založením kultúry vyhnojíme do zásoby minerálnymi hnojivami. Osivo vysievame do riadkov vzdialených 0,3 m, rastliny vyjednotíme a pestujeme až do ďalšej jesene. Sadenice vysádzame na jar začiatkom apríla v spone 1,2 x 1 m. Sadíme tak, aby bol rastový vrchol asi 5 - 6 cm pod povrchom pôdy.
So zberom začíname v treťom roku po výsadbe. V apríli až v júni vylamujeme listové stopky. Najvyšší výnos je v piatom až siedmom roku po výsadbe a to 1-2 kg z každej rastliny.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo