Pór SM GIGANTE SUIZO 2903

Rýchlo rastúca odroda pre veľmi skorý zber. Rastliny sú vysoké 22-25cm. Dá sa ju vysievať priamo alebo zo sadeníc. Výsev II-IV, zber VIII-X.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033348

Výrobca: SEMO

Pór pravý: GIGANTE SUIZO (Allium porrum L./Pór pestovaný)
Rýchlo rastúca, vzrastná odroda, umožňujúca veľmi skorý zber a dobre reagujúca na prirýchľovanie pod fóliou. Rastliny sú vysoké, vynikajú uniformitou a dobrým zdravotným stavom. Vyznačuje sa veľmi dlhou bielou časťou stonky ( asi 22 ? 25 cm ). Pre rýchly vývoj a vysoké výnosy je táto odroda najpestovanejšia pre letný zber, dá sa ju pestovať zo sadeníc aj z priamych výsevov.

Pór sa dá s úspechom pestovať na všetkých hlbokých pôdach zásobených živinami a humusom. Najlepšie mu vyhovuje neutrálna pôdna reakcia. Nie je náročný na polohu, zaradzuje sa obvykle do druhej trate.
Pri pestovaní zo sadby vysádzame sadenice do rýh hlbokých aspoň 10 cm, vzdialených 30 - 40 cm. Priamy výsev je možný od počiatku apríla do riadkov 50 cm vzdialených, cca 200.000 semien na hektár. Rastliny postupne prihŕňame.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo