Kapucínka SM PRINCESS 9553

Rýchlo rastúca letnička s okrúhlymi, štítovitými listami. Kvitne ostrohatými, krátko trubkovitými kvetmi žlto-oranžových až jasne červených farieb. Kvety sú zname aj ako netradičná, veľmi chutná ozdoba pokrmov a šalátov. Vďaka obsahu baktericídnych látok pomáhajú pri vnútorných infekciách, najmä močových ciest a obličiek, zvyšujú celkovú obranyschopnosť organizmu.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 033317

Výrobca: SEMO

PRINCESS OF INDIA (Tropaeolum majus L./Kapucínka)
Odroda so šarlátovým kvetom a temne zelenými listami s červenkastým odtieňom. Nízka rastlina vhodná na okraje záhonov aj do väčších nádob. Výborne kontrastuje so všetkými žlto kvitnúcimi letničkami.

Rýchlo rastúca letnička s okrúhlymi, štítovitými listami. Kvitne ostrohatými, krátko trubkovitými kvetmi žlto-oranžových až jasne červených farieb. Kvety sú zname aj ako netradičná, veľmi chutná ozdoba pokrmov a šalátov. Vďaka obsahu baktericídnych látok pomáhajú pri vnútorných infekciách, najmä močových ciest a obličiek, zvyšujú celkovú obranyschopnosť organizmu. Je vhodná na záhonové výsadby, do okenných truhlíkov a ozdobných nádob. Vyžaduje chudobnejšiu, priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Neprehnojujeme dusíkom, podporili by sme vegetatívny rast na úkor kvitnutia.

Výsev: marec - apríl; parenisko; 15°C
Výsadba: máj; nízke kultivary 20 x 30 cm, popínavé kultivary 40 x 50 cm
Priamy výsev: apríl - máj; 2,5 g na m2
Termín kvitnutia: od júna do prvých mrazov

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo