Fazuľa SM Satelit zel.kr.0904

Odroda zelenej kríčkovej fazuľky francúzskeho provenience. Doplňuje u nás velice obľúbenú odrodu GUSTY. SATELIT má extra štíhle lusky s priemerom iba 6,5 mm. Je veľmi skorá s rýchlym nástupom do plodnosti a koncentrovanými zbermi. Doporučujeme ju aj pre opakované výsevy.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 033635

Výrobca: SEMO

Odroda zelenej kríčkovej fazuľky francúzskeho provenience. Doplňuje u nás velice obľúbenú odrodu GUSTY. SATELIT má extra štíhle lusky s priemerom iba 6,5 mm. Je veľmi skorá s rýchlym nástupom do plodnosti a koncentrovanými zbermi. Doporučujeme ju aj pre opakované výsevy. Vďaka svojej skorosti a schopnosti plodiť až do prvých mrazov má výborné uplatnenie i ako následná kultúra po zbere skorých zelenín.

Pestovanie:
Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov. HTS 200 - 320 g. 1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo