Fazuľa SM PETRA CANNELLI 0951

Polo skorá odroda, fazuľa vyššieho kríčkového typu, určená predovšetkým na pestovanie na semeno fazule. Rastlina dosahuje výšku 50 - 60 cm. Stredne dlhé struky umiestnené v hornej časti koruny (10 - 20 cm nad zemou) sú 8 - 10 cm dlhé.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,04 €

1,25 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033269

Výrobca: SEMO

Polo skorá odroda, fazuľa vyššieho kríčkového typu, určená predovšetkým na pestovanie na semeno fazule. Rastlina dosahuje výšku 50 - 60 cm. Stredne dlhé struky umiestnené v hornej časti koruny (10 - 20 cm nad zemou) sú 8 - 10 cm dlhé. Zrno po dozretí je veľkej veľkosti (HTS 350 - 410g), oválneho tvaru a bielej farby. Odroda je dobre odolná voči antraknóze a bakterióznym chorobám a je určená na konzervárenské a potravinárske spracovanie suchého zrelého zrna. Doporučený výsev je do riadkov 125 mm.
Pestovanie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov. HTS 200 - 320 g. 1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo