Fazuľa SM INCA /TAYLOR 0958

Strakatá kríčková fazuľa. Struky sú v dobe zrelosti žlté, semená majú tm. hnedé mramorovanie. Priamy výsev V-VI, zber VII-IX.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,98 €

1,18 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 033268

Výrobca: SEMO

Otázka k produktu

Strakatá kríčková fazuľa. Struky sú v dobe zrelosti žlté, semená majú tm. hnedé mramorovanie. Priamy výsev V-VI, zber VII-IX.

Fazol: INKA (TAYLOR) (Phaseolus vulgaris/Fazula)
Strakatá kríčková fazuľa typu PINTÓ. Struky majú v nezrelom stave tmavo zelenú farbu, v dobe zrelosti sú slamovo žlté. Struky majú dĺžku 7-10 cm a obsahujú 4-6 semien. Semená majú na veľmi svetlo hnedom podklade tmavšie hnedé mramorovanie. Vegetačná doba 115 dní. Vysoko úrodná odroda, vhodná na čerstvé lúpanie alebo ako suchá fazuľa na varenie, obzvlášť vhodná do šalátov. V súčasnej dobe bohužiaľ nie je osivo odrody INKA k dispozícii, vo vrecku je ako náhrada nabalená podobná odroda TAYLOR. Ďakujeme za pochopenie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy so záhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 °C a pôda je dostatočne zásobovaná vlahou, čo v praxi býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka sejby - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 až 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme len do začiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje spŕchavanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku mája a v suchých rokoch zvyšuje výnos strukov.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zabudnuté heslo