Rajčiak SM DARINKA F1 3151

Veľmi raný hybrid pripomínajúci staré odrody s takmer nepraskajúcimi plodmi, je určený pre ručné najranejšie zbery na priamu konzumáciu.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,29 €

1,55 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 031818

Výrobca: SEMO

Rajčiak kríčkový: DARINKA F1 (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kríčkový)
Veľmi raný hybrid habitusom pripomínajúcim staré odrody Aneta, K509, Pionýr F1 apod., ale s pevnými, takmer nepraskajúcimi plodmi vhodnými na prepravu na dlhšie vzdialenosti. Vyznačuje sa veľmi rýchlou dynamikou zrenia, a preto je určený pre najskoršie zbery na priamu konzumáciu. Pri dobrej agrotechnike (závlaha, výživa a pod.) poskytuje mimoriadne výnosy. Je vhodný aj do chladnejších podmienok (skoro-zemiaková oblasť).

Rajčiny sú náročnou kultúrou vyžadujúcou dôkladnú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľnou mrvou. Pri predpestovaní sadby robíme výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliareň vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2.
Kolíkové odrody behom vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčšia potreba vody nastáva v dobe tvorby plodov, menšia potreba vody je pri zrení plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili riziko praskania plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo