Zemiak LAURA 25kg

Sezónny tovar

Stredne skorá odroda zemiakov s červenou šupkou a veľmi peknou sýtožltou dužinou. Vzhľadné podlhovasto oválne hľuzy s plytkými očkami zostávajú po uvarení pevné, dobrej chuti bez tmavnutia dužiny. Atraktívnosť odrody podčiarkuje úroda veľmi vysokého tržného tovaru vhodného aj na pranie. Varný typ B.

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

22,57 €

24,83 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 038288

Odroda Laura je poloskorá, konzumná odroda odolná proti háďatku zemiakovému (Ro 1-5), vírusovým chorobám aj všeobecnej chrastavitosti. Hľúzy sú dlho oválne s veľmi plytkými očkami a mimoriadne sýto žltou dužinou. Po uvarení sú hľuzy pevné s veľmi dobrou aromatickou chuťou. Ich výhodou je, že netmavnú za surova, ani po uvarení. Varný typ B. Veľmi pekný tvar hľúz v kombinácii s červenou šupkou a vysokou stolnou hodnotou robí z Laury "červenú hviezdu" na zemiakovom nebi súčasnosti. Atraktívnosť odrody pre väčšiu pestovateľov podtrhuje tiež veľmi vysoký podiel tovaru vhodného na pranie. Odroda je vhodná ako pre priamy konzum,
tak pre spracovateľské účely napr. na hranolky, lúpanie, sterilizovanie atď

Odporúčania pre pestovateľov:
Laura kladie stredne vysoké nároky na pôdu a zásobenie vodou. Je však potrebné dbať na dobrý kultúrny stav pôdy. Odporúčame postreky proti plesni zemiakovej. Laura vykazuje vysokú výťažnosť s veľmi dobrými farebnými hodnotami a nízkym obsahom cukru.
Laura má byť vzhľadom k strednému až vysokému počtu nasadených hľúz sadená s medziriadkovou vzdialenosťou 75 cm a so vzdialenosťou hľúz v riadku 30-32 cm (44 000 - 42 000 rastlín na 1 ha) pre stolové využitie a 32-34 cm (42 000 - 39 000 rastlín na 1 ha) pre spracovanie. Laura je vďačná za harmonické hnojenie. Celkové množstvo dusíka je do 160 kg / ha N (vrátane Nmin., Organického hnojenia + / - s upresnením podľa stanovišťa). Okrem K2O (150 - 200 kg / ha pri strednom stupni zásobenia) a P2O5 (100 kg / ha, stredný zásobenie) treba pamätať aj na zásobenie horčíkom.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Zemiak SPINELA 25kg

  Sezónny tovar

  Zemiak SPINELA 25kg

  Stredne skorá konzumná odroda varného typu B. Hľuzy oválneho tvaru...

  Skladové číslo: 038068
  Dostupnosť: Vypredané

  25,31 € s DPH

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo