Sírne knôty 12 ks v balení

Sírne knôty 12 ks v balení

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,29 €

1,55 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 083207

Jeden plát sírneho knôtu, ktorý ste si kúpili, postačuje na čírenie suda s objemom 1 hl. Z balíka vyberte potrebné množstvo plátov podľa objemu
suda (v prípade potreby sa môže plát rozdeliť). Zvolené množstvo plátov navlečte na drôt (nie medený).Takte pripravené knôty zapáľte na vrchnej časti knôtu zápalkou alebo zapaľovačom, knôt začne horieť bledým plameňom. Vložte tieto horiace knôty do suda, uzavrite zátkou a koniec drôtu nechajte vonku. Po 24 hodinách vyberte drôt zo suda tak aby zvyšky knôtu zostali neporušené.
V prípade, že síra na knôtoch úplne nezhorela, treba postup zopakovať. Po viacerých neúspešných pokusoch treba sud dôkladne vyčistiť, Spálením 1 g sírneho knôtu vznikajú 2g S02 z toho sa viaže vo víne max. 40-50 %. napríklad zvýšenie S02:

na 100 1 muštu (vína) o 10 mg/l - l,25g knôtu= 1/4 knôtu (1 knôt= 5-6g)

na 100 1 muštu (vina) o 40 mg/1 - jeden celý knôt

Pri ošetrovaní priestoru sa knôty zavesia do voľného priestoru v bezpečnej vzdialenosti od horľavých predmetov a zapália sa.

Priestor po zapálení ihneď opustite a uzatvorte. Po 2 hodinách miestnosť vyvetrajte.

Pri skladovaní na suchom mieste je životnosť neobmedzená.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo