Agroperlit 3L AGRO

Perlit je tepelne spracovaná vulkanická hornina. Používa sa na odlahčenie pôdy ( má nízsku objemovú hmotnosť, pretože obsahuje veľké množstvo kapilárnych aj nekapilárnych pórov a tým zabezpečuje vzdušnosť pôdy a substrátu

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

1,37 €

1,64 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 023101

Výrobca: AGRO CS

Otázka k produktu

Charakteristika:

Perlit je tepelne spracovaná vulkanická hornina. Používa sa na odlahčenie pôdy (má nízsku objemovú hmotnosť, pretože obsahuje veľké množstvo kapilárnych aj nekapilárnych pórov a tým zabezpečuje vzdušnosť pôdy a substrátu). Ďalej sa používa ako regulátor pôdnej vlhkosti predlžujúci účinok minerálnych hnojív. Perlit nie je obohatený živinami. Svojimi vlastnosťami zaručuje podmienky pre rýchle a rovnomerné zakoreňovanie odrezkov a klíčenie semien. Podporuje bohatú tvorbu zdravých koreňov. Jemná štruktúra ulahčuje urovnanie terénu.

Vlastnosti:

veľkosť frakcie 2-4mm
pH 6,0-8,5

Rozsah a spôsob použitia:

Používa sa na zakoreňovanie odrezkov a na výsev vätších semien kvetín a zeleniny. Perlit po napichaní odrezkov a výseve semien udržujeme vlhký. Ďalej sa používa ako prímes do pestovateľských substrátov, pôdy a rašeliny. Na ich prevzdušnenia a vylahčenie. V tomto prípade sa mieša v pomere 1:3.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zabudnuté heslo