Tráva DOSEV 0,5kg Valašská FORESTINA

"Valaška DOSEV" je určená predovšetkým pre rýchle opravy poškodených miest v trávnikoch.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

3,81 €

4,57 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 034826

Výrobca: FORESTINA

Starostlivo vybraným zložením je zaručená rýchla obnova poškodených miest v trávniku a pri pravidelnom kosení a hnojení aj jeho trvalo pekný vzhľad.

Trávna zmes je zložená z odrôd tráv vyšľachtených v ČR. Keďže sú prispôsobené našim klimatickým podmienkam, vynikajú odolnosťou proti vymrznutiu, burine a záťaži. Trávna zmes na dosev je zostavená z vybraných druhov tráv, koré rýchlo doplňujú skladbu trávnatých plôch. Hodí sa na jarný dosev, ale aj v priebehu vegetácie.

Najvhodnejšia doba pre zakladanie trávnikov je na jar (marec - apríl) a na konci leta (od polky augusta do polovice septembra). Z plôch pre výsev odstránime pôvodný porast, kamene a iné nevhodné predmety. Pôdu mierne prekypríme a zapravíme zásobné trávnikové hnojivo EXPERT. Potom zasejeme trávne semeno (1 kg na 50 m2) do hĺbky cca 1 cm, plochu uvalcujeme a dostatočne zavlažíme. Zvlášť v prvých cca 3 týždňoch je veľmi dôležité nenechať plochu vyschnúť. Potom môžeme pristúpiť k pravidelnému hnojeniu niektorým z trávnikových hnojív EXPERT, prípadne prírodním NPK s guánem a k pravidelnému koseniu. Každoročne je potrebné trávnik prevzdušnit tzv. vertikuláciou trávnika, vyhrabať zbytky trávy, machu a ostatných nežiadúcich prímesí.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo