Supresívny substrát pre rajčiny 15L FORESTINA

Supresívny substrát pre paradajky, papriky a uhorky patrí do radu profesionálnych substrátov PROFÍK a je určený špeciálne pre pestovanie uvedených plodín najmä v pestovateľských nádobách (kvetináčoch, kvetináčoch, misách a pod.), Alebo na záhonoch a v skleníkoch.

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

3,97 €

4,76 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 23177

Výrobca: FORESTINA

PROFÍK je rad profesionálnych výrobkov do ktorej patria ako hnojivá tak substráty. Substráty Forestina svojím zložením zodpovedajú najvyšším nárokom ako hobby pestovateľov, tak i profesionálov, pretože sa jedná o 100% substráty. Základom ucelenej rady je vždy zmes kvalitné biele a čierne rašeliny. Pomer oboch týchto hlavných častí a úprava pH sa potom riadi podľa účelu použitia a pre rôzne druhy rastlín sa k tomu pridávajú ďalšie doplnkové komponenty - čerstvý alebo sušený íl, kremičitý piesok, potrebné minerály atď. Každý substrát Forestina obsahuje primeranú dávku kvalitného minerálneho hnojiva, ktoré rastlinám poskytuje dostatočnú výživu na prvých 6 týždňov. vlastnosti:

Supresívny substrát pre paradajky, papriky a uhorky patrí do radu profesionálnych substrátov PROFÍK a je určený špeciálne pre pestovanie uvedených plodín najmä v pestovateľských nádobách (kvetináčoch, kvetináčoch, misách a pod.), Alebo na záhonoch a v skleníkoch. Je pripravený zo zmesi vytriedené svetlé a tmavé rašeliny s upravenou pH reakciou o hodnote pH 5 - 6,5. Substrát je obohatený hnojivom so základnými aj mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj rastlín. Supresívny substrát obsahuje 2 druhy húb potláčajúce pôvodcu významných hubových ochorení (Trichoderma virens) a preventívne pôsobiace proti hmyzím škodcom (Metarhizium anisopliae).

Špecifikácia húb:

Trichoderma virens

Je huba, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, vrátane fytopatogénnych húb rodov Fusarium, Pythium, Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie klíčiacich rastlín, sadeníc aj vzídených rastlín zeleniny a preto používanie tohto typu substrátu, obohateného o antagonistický organizmus, predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše prítomnosť spomínanej huby (Trichoderma virens) pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. Indukovanej rezistencie tj. Stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov.

Metarhizium anisopliae

Je huba predstavujúce účinnú prevenciu pred poškodením škodcami napádajúci rastliny. Hlavným cieľom zámerné inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc rôznych druhov zeleniny a okrasných rastlín pred škodcami, napádajúci koreňový systém rastlín napr. Pred larvami kováčikov (drôtovcov), lalokonosců, chrústov a chroustků, krtonožek, Osenice a rady ďalších škodcov. Okrem druhov škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde je významný účinok huby na hmyzie škodcu, ktorí v pôde prerábajú časť svojho vývoja (napr. Thrips).

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zabudnuté heslo