Supresívny substrát pre izbové rastliny 15L FORESTINA

Substrát je obohatený hnojivom so základnými aj mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj rastlín. Supresívny substrát obsahuje 2 druhy húb potláčajúce pôvodcu významných hubových ochorení (Trichoderma virens) a preventívne pôsobiace proti hmyzím škodcom (Metarhizium anisopliae).

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

3,97 €

4,76 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 23176

Výrobca: FORESTINA

Supresívny substrát pre izbové rastliny patria do radu profesionálnych substrátov PROFÍK a je určený špeciálne pre stávkovanie a presádzanie všetkých druhov izbových rastlín a paliem. Je pripravený zo zmesi vytriedené svetlé a tmavé rašeliny s upravenou reakciou o hodnote pH 5 - 6,5. Substrát je obohatený hnojivom so základnými aj mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj rastlín. Supresívny substrát obsahuje 2 druhy húb potláčajúce pôvodcu významných hubových ochorení (Trichoderma virens) a preventívne pôsobiace proti hmyzím škodcom (Metarhizium anisopliae).

Špecifikácia húb:
Trichoderma virens
Je huba, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, vrátane fytopatogénnych húb rodov Fusarium, Pythium, Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú odumieranie rastlín, a preto používanie tohto typu substrátu, obohateného o antagonistický organizmus, predstavuje významný preventívny prvok v ochrane rastlín pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše prítomnosť spomínanej huby (Trichoderma virens) pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. Indukovanej rezistencie tj. Stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov.

Metarhizium anisopliae
Je huba predstavujúce účinnú prevenciu pred poškodením škodcami napádajúci rastliny. Hlavným cieľom zámerné inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc rôznych druhov zeleniny a okrasných rastlín pred škodcami, napádajúci koreňový systém rastlín napr. Pred larvami kováčikov (drôtovcov), lalokonosců, chrústov a chroustků, krtonožek, Osenice a rady ďalších škodcov. Okrem druhov škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde je významný účinok huby na hmyzie škodcu, ktorí v pôde prerábajú časť svojho vývoja (napr. Thrips).

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo