Kryštalické hnojivo JESEŇ 400g FORESTINA

Kryštalická hnojivá Mineral sú vodou bezo zvyšku rozpustné hnojivá obsahujúce dusík, fosfor, draslík, horčík, bór, molybdén, mangán, železo, meď a zinok vo vyváženom pomere. Mikroprvky sú v ľahko prijateľnej chelátovej forme.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

2,95 €

3,54 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 021441

Výrobca: FORESTINA

Hnojivá možno použiť v závlahových systémoch, kvapkovej závlahe, hydropóniu či aplikáciu postrekom na list (tzv.foliární aplikácie). Jednotlivé druhy hnojív možno bez obmedzenia miešať s bežnými prípravkami na ochranu rastlín, pokiaľ to nezakazuje výrobca pesticídov.

Charakteristika: Kryštalické vodorozpustnej NPK hnojivo.5% N + 5% P2O5 + 30% K2O + 7% MgO + mikroprvky.

Obsah stopových prvkov u všetkých druhov hnojivá: B 0,08% pre kvalitné kvetenstvo. Mo 0,005% pre bohaté kvitnutie. Fe 0,04% (EDTA) pre tvorbu listovej zelene. Cu 0,015% (EDTA) pre fotosyntézu. Mn 0,04% (EDTA) pre kvalitný rast bez deformácií. Zn 0,01% (EDTA) pre ideálne rast.

Prednosti: Zaisťuje dobré prezimovanie. Pri správnom dávkovaní nezasoluje pôdu. Je ľahko rozpustné.

Použitie a dávkovanie: Kryštalické hnojivo je určené na výživu všetkých druhov vytrvalých rastlín (ihličnanov, ovocných aj okrasných stromov, kríkov a trvaliek) na jeseň. Vyváženým zložením hlavných živín a obsahom mikroprvkov a zvýšeným obsahom draslíka poskytuje uvedeným rastlinám všetko potrebné k zdravému vývoju. Používanie tohto hnojiva zaručuje dobré prezimovanie uvedeným druhom rastlín. Hnojenie vykonávame spravidla klasickou zálievkou alebo postrekom na list. Pre zálievku nasypeme 20 g hnojiva (1 odmerka) do 10 l vody, zamiešame a zalievame na substrát až do jeho nasýtenia (cca 5 l roztoku na 1 m2. Pre zvýšenie obsahu draslíka v pôde postačujú 2 - 3 zálievky. Hnojivá zálievku aplikujeme ku koncu vegetačného obdobia (august - september). Pri postreku na list zmiešame 20 g (1 odmerka) v 20 l vody a týmto roztokom striekame na zelenej časti rastlín 1x za týždeň. Postrek nevykonávame za priameho slnečného svitu, aby nedošlo k popáleniu listov slnečnými lúčmi.

Balenie 400 g je na 200 l zálievky - 400 l postreku.

Hlavné termíny pre aplikáciu hnojiva: august, september.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo