Uhorka SM PALADINKA F1 2413

Hybridná partenokarpická odroda s nehorkými plodmi. Dĺžka plodov je 16cm. Je určená na pestovanie vo fol. krytoch. Výsev I-VI, zber III-IX.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

2,10 €

2,52 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 031843

Výrobca: SEMO

Hybridná partenokarpická odroda s nehorkými plodmi. Dĺžka plodov je 16cm. Je určená na pestovanie vo fol. krytoch. Výsev I-VI, zber III-IX.

Okurka salátová: PALADINKA F1 (Cucumis sativus/Uhorka šalátová)
Hybridná partenokarpická odroda uhorky šalátovej typu "MULTIFRUIT" s nehorkými plodmi. Rastlina má silný vzrast, čisto samičie kvitnutie, na node nesie 1 - 3 plody. Dĺžka plodov je 18-20 cm, priemer okolo 5 cm, farba plodov v tržnej zrelosti je stredne až tmavo zelená. Hybrid je určený na pestovanie vo vykurovaných rýchliarňach a fóliových krytoch.

Uhorka je plodinou prvej trate. Vyžaduje záhrevné, hlinité, humózne pôdy. Vzhľadom k slabšiemu koreňovému systému je náročná na dostatok prístupných živín a vyrovnaný vlahový režim.
Vhodná predplodina je hrach, cibuľa, pór, fazuľa, repa, hlúboviny, cukrová repa a ďatelinotrávne miešanky. Nevhodné sú zemiaky a jahody. Pozor na rezíduá z herbicídov, obzvlášť triazíny a chlorsulfurony.
Výsev robíme od polovice apríla do 10. mája. V prípade včasných výsevov na pole je možné použitie netkanej textílie, ktorou môžu byť uhorky prikryté až do doby začiatku kvitnutia.
Vysievame 2,0 - 2,5 kg osiva na hektár, čo zodpovedá približne 70.000 - 100.000 rastlín na hektár.
Predpestovanie rastlín je možné. Na predpestovanie sadby počítajme 3-4 týždne pred požadovaným termínom výsadby. V skleníku udržujeme stálu teplotu vzduchu a zaisťujeme vetranie. Výsadbu na záhon robíme v polovici mája.
Behom vegetácie udržiavame porast v čistom stave bez burín plečkovaním a okopávkou. V prípade sucha zavlažujeme, radšej väčšie dávky vody menej často.
Aj napriek výraznej poľnej rezistencii je behom vegetácie dôležitá chemická ochrana proti plesni uhorkovej. Choroba sa prejavuje svetlo zelenými až žltými, žilnatinou ohraničenými škvrnami na plne vyvinutých listoch. Na spodnej strane škvŕn sa vytvára za priaznivých podmienok šedofialový až šedý povlak sporangií. Počet škvŕn narastá, spájajú sa a zasychajú, dochádza k rozpadu pletív medzi hlavnými nervami. Silno postihnuté listy usychajú a rastliny hynú. Choroba sa šíri za daždivého počasia, je podporovaná rannými rosami. Z hľadiska komplexnej ochrany majú význam všetky opatrenia, ktoré zabraňujú navlhčeniu alebo skracujú dobu navlhčenia listu (vetranie, racionálna závlaha, vertikálne vedenie) a využívajú tolerantné odrody, spolu s rozumnou chemickou ochranou. V súlade so zoznamom registrovaných prostriedkov na ochranu rastlín odporúčame používať na ošetrovanie proti plesni uhorkovej nasledujúce prípravky v intervaloch 10 - 14 dní, pri silnom infekčnom tlaku 7 - 10 dní:
Prípravok ORTIVA (0,5-1 l/ha, ochr. lehota 3 dni) je vhodné použiť podľa signalizácie preventívne, najneskôr do objavenia príznakov plesne uhorkovej. BRAVO 500 (2,5 l/ha, ochr. lehota nakladačky 3 dni, šalátové uhorky 7 dní), CURZATE K (0,3%, ochr. lehota 3 dni), CHAMPION 50 WP (3,5-4 kg/ha, ochr. lehota 3 dni), MIKAL M (3kg/ha alebo 0,3%, ochr. lehota 8 dní), RIDOMIL GOLD MZ 68 WP (2,5kg/ha, ochr. lehota 3 dni), RIDOMIL GOLD PLUS 42,5 WP (3,5-4 kg/ha, ochr. lehota 3 dni) alebo KUPRIKOL 50 (2,5-5 kg/ha, ochr. lehota 3 dni) je vhodné používať čo možno najskôr po objavení prvých príznakov plesne uhorkovej alebo keď sú vlhkostné a teplotné podmienky priaznivé pre jej šírenie. KUPRIKOL 50 znižuje intenzitu rastu.
V dobe výskytu plesne v poraste odporúčame spraviť ošetrenie niektorým z prípravkov ACROBAT MZ WP (2-2,5 kg/ha, ochr. lehota 7 dní), ALIETTE (0,2% ochr. lehota 3 dni), PREVICUR 607 SL (3-4 l/ha ochr. lehota 3 dni), ktoré pôsobia aj systémovo. Veľmi účinné je použitie zmesi prípravku PREVICUR 607 SL s 2kg/ha (0,2%) prípravku DITHANE M 45 alebo s 2-4 kg/ha (0,2-0,4 %) prípravku KUPRIKOL 50 alebo CHAMPION 50 WP. V tomto prípade sa dá znížiť dávku prípravku PREVICUR 607 SL až na 2 l (0,2%). V zmesi s prípravkom DITHANE M 45 činí ochranná lehota 8 dní, v zmesi s KUPRIKOLEM 50 3 dni.
Dôležité je dodržať striedanie prípravkov z dôvodu zabránenia vzniku rezistencií (jeden prípravok použiť maximálne 2-3 krát za sezónu) a dávku 1000 - 1200 litrov postrekovej kvapaliny na hektár. Toto množstvo je nutné dodržať aj pre zabezpečenie dobrej účinnosti postreku. Vhodné je pridať zmáčadlo (napr. SILWET L77 (0,01%)) a listovú výživu, napr. HARMAVIT (2 l/ha), WUXAL SUPER (0,2%) alebo WUXAL SUS COMBI Mg (0,1 %).

Hnojenie:

N 60 - 80 kg N / ha
P 60 - 100 kg P2O5 / ha
K 150 kg K 2O / ha
veľmi vhodné je organické hnojenie - maštaľný hnoj 30-40 t/ha

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo