Nechtík SM LEKARSKY 5942

Jednoročná bylina kvitnúca jasne oranžovými úbormi, zbierame kvety, ktoré majú široké použitie /farbivo, čaje majú čistiace a antiseptické účinky, masť sa používa v kozmetike/. Priamy výsev apríl - jún. Měsíček zahradní: Měsíček lékařský (Calendula officinalis L./Nechtík lekársky) Jednoročná bylina kvitnúca jasne oranžovými veľkými úbormi. Kvety zbierame celé, sušíme pomaly v tieni pri teplote do 35°C. Z kvetov sa získava žlté potravinárske farbivo, ako liečivá droga slúži pri liečbe porúch žlčníka a pečene, kvety sú súčasťou liečivých bylinných zmesí na vredové choroby žalúdka.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,56 €

0,67 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033806

Výrobca: SEMO

Jednoročná bylina kvitnúca jasne oranžovými úbormi, zbierame kvety, ktoré majú široké použitie /farbivo, čaje majú čistiace a antiseptické účinky, masť sa používa v kozmetike/. Priamy výsev apríl - jún.

Měsíček zahradní: Měsíček lékařský (Calendula officinalis L./Nechtík lekársky)
Jednoročná bylina kvitnúca jasne oranžovými veľkými úbormi. Kvety zbierame celé, sušíme pomaly v tieni pri teplote do 35°C. Z kvetov sa získava žlté potravinárske farbivo, ako liečivá droga slúži pri liečbe porúch žlčníka a pečene, kvety sú súčasťou liečivých bylinných zmesí na vredové choroby žalúdka. Zvonka sa nechtíková masť používa na hojenie rán, v kozmetike na zjemnenie pokožky a liečbu niektorých kožných chorôb. Čaje a extrakty z mladých listov majú čistiace a antiseptické účinky. Dobre rastie v pôde chudobnej na dusík a na slnečnom stanovisku.

Dôležitá úloha v prevencii, plody obsahujú nechtíkový olej tzv. reaktívne rozpúšťadlo reaguje s kyslíkom vo vzduchu - neuvoľňujú sa žiadne škodlivé páry. Rozpúšťadlo budúcnosti? Dobre rastie v pôde chudobnej na dusík, neúrodnej pôde, na slnečnom stanovisku. (Spontánne sa vysemeňuje) Žlté farbivo, potravinárske, textília - matná žltá farba. Čaj - extrakty z mladých listov - čistiaci účinok - potieranie plesní baktérií a vírusov. Antiseptikum, hojenie rán. Ekzém, zápaly kože, uší očí a ďasien.
Ozdoba pokrmov. Nechtíková masť.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo