Mrkva SM KAROTINA 2221

Kvalitná odroda poloranej mrkvy na krátkod. skladovanie. Vegetačná doba je 100-120 dní. Priamy výsev III-VII, zber VII-X. Mrkev obecná: KAROTINA (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá) Kvalitná odroda poloranej mrkvy určená pre priamu konzumáciu aj krátkodobé skladovanie. Koreň je mierne kónický a tupo zakončený. Povrch koreňa je hladký, intenzívne vyfarbený. Dužina je oranžovo červená, jemnej chuti. Srdiečko má rovnako intenzívne vyfarbenie ako kôra.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,63 €

0,76 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033673

Výrobca: SEMO

Kvalitná odroda poloranej mrkvy na krátkod. skladovanie. Vegetačná doba je 100-120 dní. Priamy výsev III-VII, zber VII-X.

Mrkev obecná: KAROTINA (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)
Kvalitná odroda poloranej mrkvy určená pre priamu konzumáciu aj krátkodobé skladovanie. Koreň je mierne kónický a tupo zakončený. Povrch koreňa je hladký, intenzívne vyfarbený. Dužina je oranžovo červená, jemnej chuti. Srdiečko má rovnako intenzívne vyfarbenie ako kôra. Koreň je veľmi odolný voči praskaniu a zelenaniu koreňových hláv. Vegetačná doba 100 - 120 dní. Odroda je odolná voči vybiehaniu do kvetu. Zo 100 m2 sa dá zozbierať 400 - 450 kg koreňov.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprené pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na hrobčekoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.

Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody aj termíny siatia.

Hnojenie:

N 80 kg N / ha
P 150 kg P2O5 / ha
K 200 kg K 2O / ha

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo