Hrach SM DAVID 1031

Poloranná odroda, je veľmi odolná voči poliehaniu. Rastliny sú vysoké 60cm. Priamy výsev III-IV, vegetačná doba je 77 dní.Hrach dreňový: DAVID (Pisum sativum L. var. Medullare/Hrách siaty pravý)Poloranná odroda. Rastliny sú vysoké 60 cm, s rozvetvenými stonkami, list aj palist je menší, svetlo zelený, s výrazným mramorovaním. Struk je mierne prehnutý, ostro ukončený, osadený 8 - 9 zrnami strednej veľkosti, tmavej farby. HTS je 190 g. Odroda uľahčuje mechanizovaný zber svojim subtílnym habitom, je vhodná na konzerváciu aj na mrazenie.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,51 €

0,61 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 30068

Výrobca: SEMO

Poloranná odroda, je veľmi odolná voči poliehaniu. Rastliny sú vysoké 60cm. Priamy výsev III-IV, vegetačná doba je 77 dní.

Hrach dreňový: DAVID (Pisum sativum L. var. Medullare/Hrách siaty pravý)
Poloranná odroda. Rastliny sú vysoké 60 cm, s rozvetvenými stonkami, list aj palist je menší, svetlo zelený, s výrazným mramorovaním. Struk je mierne prehnutý, ostro ukončený, osadený 8 - 9 zrnami strednej veľkosti, tmavej farby. HTS je 190 g. Odroda uľahčuje mechanizovaný zber svojim subtílnym habitom, je vhodná na konzerváciu aj na mrazenie. Vyznačuje sa vysokou toleranciou voči vírusovým chorobám. Je veľmi odolná voči poliehaniu.

Hrach záhradný je nenáročný na pôdu, najlepšie sa mu darí v ľahkých hlinitých pôdach. Radíme ho do 2. - 3. trate po okopaninách, zeleninách a obilninách. Pôdu prihnojujeme podľa potreby fosforečnými a draselnými hnojivami. Výsev hrachu robíme skoro na jar, najlepšie v druhej polovici marca až začiatkom apríla. Vysievame na pripravený pozemok do riadkov vzdialených 15 - 30 cm, po jednotlivých zrnkách 4 -6 cm od seba. Seje sa 1.000.000 klíčivých semien na hektár. Spotreba osiva je 200 - 250 gramov na 10 m2. Sejeme do hĺbky 5 - 7 cm. Po vzídení udržiavame porast v neburinovom stave. Zo škodcov hrachu je najvýznamnejšia voška - voška hrachová, ktorú pri väčšom výskyte ničíme postrekom prípravku Pirimor.
Zber zeleného hrášku prebieha zhruba od polovice júna až do polovice júla podľa rannosti vysiatych odrôd. Aby sme dosiahli predĺženia zberu, je vhodné vysievať niekoľko odrôd s odlišnou vegetačnou dobou. Zvlášť vhodné je využitie veľmi ranných veľkozrnných odrôd JUNOS, OSKAR v kombinácii s rannými odrodami HAVEL, VLADAN a neskorou veľkozrnnou odrodou RADIM. Tým si predĺžime zber až na 4 týždne.
Ak máme k dispozícii len jednu odrodu, môžeme použiť postupného výsevu v termínoch približne po 1- 2 týždňoch.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo