Bazalka SM DARK GREEN 5906

Silno aromatické, veľké tmavozelené listy, vhodné do omáčok a rajčinových šalátov alebo k cestovinám. Výsev: III-IV, priamy výsev: V Bazalka pravá: DARK GREEN (Ocimum basilicum L./Bazalka pravá) Silno aromatické, veľké tmavozelené listy, vhodné do omáčok a rajčinových šalátov alebo k cestovinám. Veľmi dobre vyznie jej chuť v kombinácii s cesnakom.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,53 €

0,64 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033636

Výrobca: SEMO

Otázka k produktu

Silno aromatické, veľké tmavozelené listy, vhodné do omáčok a rajčinových šalátov alebo k cestovinám. Výsev: III-IV, priamy výsev: V

Bazalka pravá: DARK GREEN (Ocimum basilicum L./Bazalka pravá)
Silno aromatické, veľké tmavozelené listy, vhodné do omáčok a rajčinových šalátov alebo k cestovinám. Veľmi dobre vyznie jej chuť v kombinácii s cesnakom.

Kríčkovito rastúca letnička s výrazne aromatickou vňaťou. Oddávna sa pestuje ako koreninová, liečivá aj medonosná rastlina. Pre vytvorenie kompaktnej bohato olistenej a rozvetvenej rastliny je vhodné zaštepovať kvitnúce výhony. Čerstvú vňať môžeme zbierať počas celej vegetačnej doby, pre sušenie zbierame vňať na začiatku kvitnutia a sušíme pri teplote do 35 °C, pre zachovanie typickej vône aj chuti však odporúčame čerstvé, jemne nasekané listy bazalky naložiť do olivového oleja. V kuchyni sa používa do šalátov, mletého mäsa a rybích pokrmov, do aromatických octov. Čaj povzbudzuje trávenie a pomáha pri zápaloch horných dýchacích ciest.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zabudnuté heslo