Mrkva SM VANDA karotka 2203

Jedná sa o odrodu skorej mrkvy na zber bez vňate. Skorosťou je na úrovni odrody Nanteskej s vegetačnou dobou 115 až 120 dní. Vňať je nižšia, pevná, odolná voči poiehaniu. Korene sú kratšie, valcovité, tupo zakončené. Má vysoký podiel koreňov l. triedy. Korene sú dobre vyfarbené, vyrovnané v tvare i vo veľkosti.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,56 €

0,67 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033213

Výrobca: SEMO

Jedná sa o odrodu skorej mrkvy na zber bez vňate. Skorosťou je na úrovni odrody Nanteskej s vegetačnou dobou 115 až 120 dní. Vňať je nižšia, pevná, odolná voči poiehaniu. Korene sú kratšie, valcovité, tupo zakončené. Má vysoký podiel koreňov l. triedy. Korene sú dobre vyfarbené, vyrovnané v tvare i vo veľkosti. Odroda je odolná proti vybiehaniu do kvetu a proti zelenaniu koreňových hláv. Je vhodná na výsevy od marca do konca júna.

PESTOVANIE.
Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytkej alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na hrobčekoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia. HTS 0,8 - 1,3 g. 1 g osiva obsahuje 700 - 1000 semien. Spon: 20 - 30 x 3 - 5 cm.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo