Špenát SM ČTYŘBOČ Novoz 3931

Jeho český názov „čtyřboč" je odvodený od neobvyklého štvorbokého tvaru plodu. Jedno ročná bylina tvori mohutné trsy s rozvetvenými a až 1 meter dlhými lodyhami, ktoré sú bohato rozvetvené. Plod je kôstkovica, veľká až 1 cm, na vrchole s 4 – 8 rožkami. U nás se pestuje väčššinou z predpestovaných sadeníc.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,67 €

0,80 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033158

Výrobca: SEMO

Jeho český názov „čtyřboč" je odvodený od neobvyklého štvorbokého tvaru plodu. Jedno ročná bylina tvori mohutné trsy s rozvetvenými a až 1 meter dlhými lodyhami, ktoré sú bohato rozvetvené. Plod je kôstkovica, veľká až 1 cm, na vrchole s 4 – 8 rožkami. U nás se pestuje väčššinou z predpestovaných sadeníc. Plody sa ešte pred výsevom namáčajú do vlažnej vody, aby nabotnaly a urýchlilo sa tak vzchádzanie. Rastliny sú teplomilné a vlhkomilné. Vysievajú sa na začiatku marca do pareniska, kde zo začiatku veľmi pomaly rastu. Von sa môžu vysádzať až pominie nebezpečie neskorých mrazíkov, a to na vzdialenosť najmenej 80 x 40 cm. V priebehu vegetácie vytvorí súvislý prízemný kryt. Prvý krát zberáme 50 – 70 dní po výseve. Odštipujeme vrcholky výhonov so 4 – 5 listami. Môžeme však zberať taktiež samostatné listy. Význam vo výžive a spôsobe úpravy sú rovnaké ako u špenátu. Zber spadá do letného obdobia s vysokými teplotami, kedy obyčajný špenát vybieha do kvetu. Prednosťou novozélandského špenátu je výnos zelenej hmoty a taktiež minimálny odpad pri spracovaní.

PESTOVANIE.
Najvhodnejšie pre pestovanie sú hlinito piesčité, dostatočne vododržné pôdy s pH 6 - 7,5. Neznášajú suché a kyslé pôdy a veterné polohy. Jarné kultúry z marcových výsevov zberáme 5 - 6 týždňov po výsevu. Ako následnú plodinu z augustových výsevov zberáme v septembri až v októbri. Pre prezimovanie a skorý jarný zber vysievame v septembri. HTS 8 - 10 g. 1 g osiva obsahuje 100 - 125 semien.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo