Kopor SM HANÁK voňavý 1601

Výnosná odroda, vysoká 80-100 cm. Priamy výsev IV-VIII, zber VI-X. Má výhodný pomer listov k celk. hmote rastliny. Kôpor: HANÁKŽ (Anethum graveolens/Kopor voňavý) Výnosná odroda s jemnou korenitou chuťou a bohatou zelenou hmotou. Rastlina je stredne vysoká, v plnom raste 80 - 100 cm, stredne olistená s jasne zelenými listami. Konzumná časť je list, ktorý sa reže s celou mladou 15 - 20 cm vysokou rastlinou pri zemi.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,56 €

0,67 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033316

Výrobca: SEMO

Výnosná odroda, vysoká 80-100 cm. Priamy výsev IV-VIII, zber VI-X. Má výhodný pomer listov k celk. hmote rastliny.

Kôpor: HANÁKŽ (Anethum graveolens/Kopor voňavý)
Výnosná odroda s jemnou korenitou chuťou a bohatou zelenou hmotou. Rastlina je stredne vysoká, v plnom raste 80 - 100 cm, stredne olistená s jasne zelenými listami. Konzumná časť je list, ktorý sa reže s celou mladou 15 - 20 cm vysokou rastlinou pri zemi. Zozbieranú vňať sa dá dobre sušiť v tieni, pri umelom dosúšaní teploty nesmú prekročiť 35° C. Pre nakladanie zeleniny, napr. pri uhorkách sa rastliny zbierajú až v kvete. Vegetačná doba je 65 - 75 dní, zo 100 m2 sa dá zozbierať 100 - 140 kg zelenej hmoty. Má výhodný pomer listov k celkovej hmote rastliny.

Kôpor je na pestovanie nenáročná aromatická zelenina, veľakrát sa v záhradke množiaca samovýsevom. Vyhovujú mu hlinité, priepustné a ľahšie pôdy s dostatočnou zásobou živín. Neznáša ťažké a zamokrené pôdy, ani suché polohy a kamenité pôdy. Je citlivý na hnojivá obsahujúce chlór. Vyžaduje včasný výsev do riadkov 20 cm vzdialených. Vysievame nahusto. Na zeleno zbierame do zväzkov 15 až 20 cm vysokú mladú vňať, na konzervovanie zbierame vňať vo fáze predlžovacieho rastu. Zbierať môžeme až do doby kvitnutia. Výborne sa suší.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zabudnuté heslo