Hrach SM KUDRNÁČ záhr.50 1050

Prvá odroda pololistého typu. Je to poloneskorá odroda s veľkými zrnami. Priamy výsev III-IV, vegetačná doba 85 dní. Hrach dreňový: KUDRNÁČ (Pisum sativum L. var. Medullare/Hrách siaty pravý) Poloneskorá odroda bezlistého veľkozrnného hrášku. Je určená najmä pre malopestovateľov. Dorastá 60 - 70 cm výšky, listy sú premenené na úponky, palisty sú väčšie, svetlo zelené so zreteľným panašovaním. Struk je dlhý, prehnutý, ostro zakončený s 8 - 9 stredne veľkými tmavými zrnami, HTS je 180 g.

Hodnotenie produktu: 4/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

0,67 €

0,80 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 033319

Výrobca: SEMO

Prvá odroda pololistého typu. Je to poloneskorá odroda s veľkými zrnami. Priamy výsev III-IV, vegetačná doba 85 dní.

Hrach dreňový: KUDRNÁČ (Pisum sativum L. var. Medullare/Hrách siaty pravý)
Poloneskorá odroda bezlistého veľkozrnného hrášku. Je určená najmä pre malopestovateľov. Dorastá 60 - 70 cm výšky, listy sú premenené na úponky, palisty sú väčšie, svetlo zelené so zreteľným panašovaním. Struk je dlhý, prehnutý, ostro zakončený s 8 - 9 stredne veľkými tmavými zrnami, HTS je 180 g.

Hrach záhradný je nenáročný na pôdu, najlepšie sa mu darí v ľahkých hlinitých pôdach. Radíme ho do 2. - 3. trate po okopaninách, zeleninách a obilninách. Pôdu prihnojujeme podľa potreby fosforečnými a draselnými hnojivami. Výsev hrachu robíme skoro na jar, najlepšie v druhej polovici marca až začiatkom apríla. Vysievame na pripravený pozemok do riadkov vzdialených 15 - 30 cm, po jednotlivých zrnkách 4 -6 cm od seba. Seje sa 1.000.000 klíčivých semien na hektár. Spotreba osiva je 200 - 250 gramov na 10 m2. Sejeme do hĺbky 5 - 7 cm. Po vzídení udržiavame porast v neburinovom stave. Zo škodcov hrachu je najvýznamnejšia voška - voška hrachová, ktorú pri väčšom výskyte ničíme postrekom prípravku Pirimor.
Zber zeleného hrášku prebieha zhruba od polovice júna až do polovice júla podľa rannosti vysiatych odrôd. Aby sme dosiahli predĺženia zberu, je vhodné vysievať niekoľko odrôd s odlišnou vegetačnou dobou. Zvlášť vhodné je využitie veľmi ranných veľkozrnných odrôd JUNOS, OSKAR v kombinácii s rannými odrodami HAVEL, VLADAN a neskorou veľkozrnnou odrodou RADIM. Tým si predĺžime zber až na 4 týždne.
Ak máme k dispozícii len jednu odrodu, môžeme použiť postupného výsevu v termínoch približne po 1- 2 týždňoch.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo