Fazuľa SM GAMA zel.st. 0902

stredne neskorý , kríčkovitý typ, zelenoluský, výška 40-45 cm, struk je dlhý 10-12 cm, bez vlákna Fazol: GAMA (STRIKE) (Phaseolus vulgaris/Fazula) Fazuľa záhradná. Stredne neskorá odroda (vegetačná doba 70 - 75 dní) kríčkového typu, vyššieho vzrastu (40 - 45 cm), bez úponkov.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,67 €

0,80 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 031896

Výrobca: SEMO

stredne neskorý , kríčkovitý typ, zelenoluský, výška 40-45 cm, struk je dlhý 10-12 cm, bez vlákna

Fazol: GAMA (STRIKE) (Phaseolus vulgaris/Fazula)
Fazuľa záhradná. Stredne neskorá odroda (vegetačná doba 70 - 75 dní) kríčkového typu, vyššieho vzrastu (40 - 45 cm), bez úponkov. Struk je dlhý 10 - 12 cm, jemný (0,8 cm), stredne zelenej farby, bez vlákna a pergamenu, na priereze kruhovitý. Zrno je biele, menšie, HTS 220 g. Odolnosť voči antraknóze fazule. Upozorňujeme, že vzhľadom k neúrode odrody GAMA je do sáčkov balená podobná náhradná odroda STRIKE. Ďakujeme za pochopenie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy so záhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 °C a pôda je dostatočne zásobovaná vlahou, čo v praxi býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 až 8 cm u fazule kolíkovej. Kultivujeme len od počiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje spŕchavanie kvetov a pôsobí negatívne na zdravotný stav. Zavlažovanie do počiatku mája a v suchých rokoch zvyšuje výnos strukov.

Hnojenie:

N 30 kg / ha - liadok vo dvoch dávkach: 1. pred siatím, 2. za vegetácie
P 32 kg P2O5 / ha - superfosfát
K 108 kg K2O/ ha - draselná soľ alebo iné draselné hnojivo

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo