Zemiak MOZART minihľuzy v krabičke

Sezónny tovar

Úrodná odroda s veľkými oválnymi hľuzami so žltou dužinou a červenou šupkou. Veľmi dobre znáša sucho a teplo. Dobre sa skladuje. Viacnásobný víťaz súťaže o najkrajšiu odrodu „Miss odroda.

Hodnotenie produktu: 4.17/5 (6x)

Vaše hodnotenie:

4,27 €

4,70 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 038174

Odroda Mozart je stredne skorá. Zemiaky Mozart sa vyznačujú delikátnou chuťou, výbornou skladovateľnosťou a pomerne vysokou úrodou. Odroda Mozart je varný typ B. Zemiaky majú červenú šupku so žltými očkami a so žltou dužinou. Odroda je odolná proti obyčajnej chrastavosti a proti mechanickému poškodeniu.

Pri hnojení sa odporúčajú hnojivá N-P-K. Odporúča sa dávka 150 kg N/ha. Je vhodné dávku rozdeliť na dve: 2/3 pred výsadbou a 1/3 ihneď po nasadení hľúz. Draslík treba aplikovať najneskôr pred výsadbou, neskoršia aplikácia znižuje obsah sušiny.

Odporúčanie pre pestovateľov:
Mozart je vhodný do všetkých typov štruktúrnych pôd. Keďže Mozart nie je citlivý na hľúzkovatenie, môžete ho vysádzať pomerne skoro. Odroda je stredne citlivá na Sencor, pri postemergentnom ošetrení použite nižšie dávky. Prípravky proti plesni zemiakovej v rámci sezóny obmieňajte. Počiatočný rast vňate je pomerne pomalý, neskôr sa rast zrýchli a rastlina vytvára mohutné trsy. V závere vegetácie používajte fungicídy, ktoré zabraňujú prenosu plesne na hľuzy.

Dbajte na dostatočné dozretie porastu, odporúčame zistiť obsah sušiny. Zaistite 100% zničenie vňate, nedostatočne vyzreté hľuzy nevytvoria pevnú šupku. So zberom počkajte pokým nie je šupka dostatočne pevná a vyzretá, čo trvá najmenej 3 týždne od zničenia vňate. Príliš skorý zber má negatívny vplyv na skladovateľnosť. Po dôkladnom zničení vňate a šetrnom zbere Mozart skladuje veľmi dobre. Pre skladovanie kratšie ako 4 mesiace je možné použiť bežné sklady s ventiláciou.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo