Tráva ŠPORT 0,5 kg Krikets DLF

Trávna zmes na intenzívne využívané a zaťažované plochy.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

3,78 €

4,54 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Skladové číslo: 034075

Výrobca: DLF

Návod na založenie a ošetrenie kvalitného trávnika Krikets


Príprava pôdy, výsev, zavlažovanie, kosenie, hnojenie, ošetrovanie:

Odstráňte starý porast, hrudy, burinu a kamene. Vrchnú vrstvu skyprite, dôkladne zalejte a ponechajte minimálne jeden týždeň v kľude. Pre utuženie utlačte pôdu nohami, alebo použite valec na trávniky. Napokon pôdu vyrovnajte hrabľami, aby sa prekyprilo niekolko centimetrov vrchnej vrstvy.
Vhodné termíny výsevu sú koniec apríla až začiatok mája a september až október. Kvôli rovnomernosti zasiatia rozdeľte semená na dve rovnaké časti.

Jednu časť vysejte jedným smerom a druhú v protismere (kolmo na prvú). Odporúčané množstvo osiva je 2,5 kg na 100 m2. V dobe výsevu sa aj hnojí. Odporúčame 0,7 kg dusíka, 0,2 kg fosforu a 1 kg draslíka na 100 m2. Vysiatu zmes i hnojivo zľahka pre-hrabte s vrchnou vrstvou pôdy. Povrch prejdite valcom na siatie a napokon zasiatu plochu opatrne zaviažte.
Dostatočná vlhkosť je najdôležitejšia v prvých 3-4 týždňoch po výseve. Zavlažujte jemným prúdom vody (sprcha). Ak je suché počasie, odporúča sa zavlažovať 4 - 5 x denne po dobu 10 minút. V období dlhotrvajúceho sucha je potrebné zavlažovanie 1 - 2 x týždenne dôkladne do hĺbky 10-15 cm. Ideálnou dobou je večer alebo ráno. Prvé kosenie uskutočnite pri výške trávy 6 - 8 cm, a nie nižšie ako na 5 cm! Odporúčaná výška kosenej trávy je 3 cm pre tráv-niky športových ihrísk, 2,5 cm pre okrasné trávniky, 5 cm na tienistých miestach. V období sucha je nevyhnutné, aby výška kosenej trávy zostala 1 - 2 cm. Pred príchodom zimy koste na výšku 3,5 cm.
Hnojivá môžete použiť organické i priemyselné. Bežne sa trávnik hnojí 3 x do roka: v marci a v apríli, v júni a v júli, v októbri a v novembri. Na jeseň je dobré použiť hnojivo s nízkym obsahom dusíka, bohaté však na fosfor a draslík, čím posilníte najmä koreňový systém.

Osvedčeným hnojivom na trávnik je MARATHON.

Zloženie:
20% Mätonoh trváci/Lolium perenne Esquire
20% Kostrava červená/Festuca rubra Handicap
20%Kostrava červená/Festuca rubra Double
25%Kostrava červená/Festuca rubra Maxima E
15% Lipnica lúčna/Poa pratensis

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo