Fazuľa SM SUPERMARCONI

Fazol: SUPERMARCONI LIMCA (Phaseolus vulgaris/Fazula) Fazuľa záhradná. Odroda neskorej, kolíkovej zelenostrukej fazule. Struky sú typu Supermarconi a dorastajú do veľkosti až 21 cm. Struky sú veľmi ploché, zelenej farby. Semená sú ploché, oválneho tvaru a bielej farby. Fazuľa je určená pre zber strukov určených ku konzumácii v čerstvom stave a na konzervovanie.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

0,51 €

0,61 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Skladové číslo: 031892

Výrobca: SEMO

Odroda neskorej, kolíkovej zelenostrukej fazule. Struky dorastajú až do veľkosti 21 cm. Semená sú bielej farby. Priamy výsev V, zber VIII-X.

Fazol: SUPERMARCONI LIMCA (Phaseolus vulgaris/Fazula)
Fazuľa záhradná. Odroda neskorej, kolíkovej zelenostrukej fazule. Struky sú typu Supermarconi a dorastajú do veľkosti až 21 cm. Struky sú veľmi ploché, zelenej farby. Semená sú ploché, oválneho tvaru a bielej farby. Fazuľa je určená pre zber strukov určených ku konzumácii v čerstvom stave a na konzervovanie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy so záhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 °C a pôda je dostatočne zásobovaná vlahou, čo v praxi býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 až 8 cm u fazule kolíkovej. Kultivujeme len od počiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje spŕchavanie kvetov a pôsobí negatívne na zdravotný stav. Zavlažovanie do počiatku mája a v suchých rokoch zvyšuje výnos strukov.

Hnojenie:

N 30 kg / ha - liadok vo dvoch dávkach: 1. pred siatím, 2. za vegetácie
P 32 kg P2O5 / ha - superfosfát
K 108 kg K2O/ ha - draselná soľ alebo iné draselné hnojivo

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Zabudnuté heslo